wtorek, 18 sierpnia 2015

Time flies when you're having fun! :)

Początek roku zbliża się wielkimi krokami, więc laminarka pracuje na pełnych obrotach. Niedawno na stronie English Workshop znalazłam świetny pomysł na wykorzystanie pacek na muchy. Postanowiłam stworzyć swoje stadko much (flies1 , flies2 , flies3 ) i zademonstrować wam kilka opcji na ich wykorzystanie na lekcji. 

1. Muchy można wykorzystać do nauki kolorów. Umieszczamy je w różnych częściach klasy i rozdajemy dzieciom packi. Włączamy muzykę i dzieci tańczą w jej rytm w kółku. Gdy muzyka ucichnie nauczyciel mówi kolor ,np. Blue i dzieci muszą jak najszybciej odnaleźć niebieską muchę i dotknąć ją packą.Kto pierwszy ten przejmuje rolę nauczyciela - obsługuje magnetofon i mówi kolor. 


2. Do tej zabawy będą nam potrzebne obrazki, które możecie znaleźć w moim wcześniejszym poście TU. Przymocowujemy je do owadów przy pomocy taśmy klejącej lub Blue Tack. Muchy można umieścić na tablicy lub w dowolnych miejscach w klasie. Dzielimy dzieci na grupy i ustawiamy wszystkich w rzędach. Pierwsza osoba w każdej drużynie otrzymuje packę. Następnie nauczyciel podaje wskazówki opisujące dany obrazek, np. It's made of milk. It's very cold. My favourite flavour is vanilla. Każde z dzieci ma tylko jedną szansę, punkt otrzymuje uczestnik,który najszybciej "pacnie" rysunek;)

Jeśli macie inne pomysły na wykorzystanie much na lekcji dajcie znać w komentarzach :)

Have fun!

3 komentarze:

  1. Haha, używałam podobnej zabawy, ale 'pacania' obrazków ręką, pomysł z packą i muchami jest dobry, ale dopóki jakiejś wrażliwej istotce nie zrobi się szkoda much. :P autopsja :D

    OdpowiedzUsuń
  2. wreszcie wiozę swoje packi do pracy (póki co leżały w domu), teraz muszę ogarnąć sobie takie kolorowe muszki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. wreszcie wiozę swoje packi do pracy (póki co leżały w domu), teraz muszę ogarnąć sobie takie kolorowe muszki :)

    OdpowiedzUsuń