piątek, 7 sierpnia 2015

Old Macdonald had a farm...

Chciałam się z wami podzielić moją najnowszą zdobyczą z TkMaxxa, przepięknym zestawem puzzli 3D, które nabyłam za niecałe 19 zł! Gdy je zobaczyłam nie mogłam uwierzyć własnym oczom. W euforii  podbiegłam do regału i dopiero jak  je miałam w rękach odetchnęłam z ulgą, że są moje i nikt mi ich nie zabierze;) W myślach odtańczyłam taniec radości i zanim wyszłam ze sklepu miałam już milion pomysłów, jak je wykorzystam w nowym roku szkolnym.Oto kilka pomysłów na lekcje, kilka z nich można wykorzystać nawet jeśli nie macie puzzli,wystarczy, że dzieci znają piosenkę Old Macdonald had a farm.
- Po wysłuchaniu i wspólnym zaśpiewaniu tego przeboju zademonstruję im farmę i będę prosiła dzieci o wskazanie wymienionych przeze mnie zwierzątek i przy okazji powtórzymy również kolory. Przy użyciu tych puzzli możemy również powtórzyć zaimki miejsca,np. in, on, under, next to. 

- Możemy zagrać w I spy with my little eye....opisywać zwierzątko i dzieci muszą je odgadnąć. 

- Old Macdonald says.... odmiana dobrze wam znanej gry Simon says...

- Kolejna propozycja to  projekt plastyczno-językowy, czyli dzieci tworzą własną farmę. Pomysł zaczerpnęłam z bloga Buggy and Buddy . 
Rozdajemy dzieciom rysunek stodoły BARN i zwierzaczki do pokolorowania Animals B&W . Następnie czas na grę w parach. 
1.dla kl.1 : dzieci chowają zwierzątka za drzwiami stodoły używając kawałka kartki, a następnie zgadują, co tam się kryje.2. kl.2-3 : dzieci chowają zwierzątko za drzwiami stodoły, a następnie dają wskazówki,np. It's big. It's black and white. It has got four legs.

- Zabawa z piosenką . Jedno z dzieci chowa zwierzę za drzwiami stodoły, np. świnkę. Następnie śpiewamy piosenkę “Old MacDonald had a farm. E-I-E-I-O. And on his farm he had a _____________.” Kiedy dochodzimy do wersu, w którym trzeba nazwać zwierzę kolejne dziecko odkrywa kartkę i widząc, co się za nią kryje śpiewamy dalej ".. E-I-E-I-O
With a oink oink here
And a oink oink there
Here a oink, there a oink
Everywhere a oink oink
Old MacDonald had a farm
E-I-E-I-O"

- Zabawa w Moo-sical chairs ;)

- Gra planszowa (do ściągnięcia TU )
Mam nadzieję, że mój post okaże się dla was pomocny. Jeśli macie inne pomysły na lekcje z piosenką Old Macdonald had a farm podzielcie się nimi w komentarzach. Będę również wdzięczna za polubienie extrovertic4kids fanpage , dzięki czemu będziecie na bieząco z moimi pomysłami:)

Dziękuję i pozdrawiam!5 komentarzy:

 1. też je miałam w rękach, ale odłożyłam, już nie mam gdzie tego trzymać! Świetne są.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zakup! Widzę, że przypadłość zakupowa pod kątem nauczania to normalne zjawisko, to pocieszające! Już niepokoiłam się, że tylko ja tak mam! :-)
  Oto super link zawierający bank gotowych do wydruku materiałów do tematu Old Macdonald Had a Farm - https://www.teachingenglish.org.uk/article/old-macdonald-had-a-farm
  Dodatkowo oczywiście przeczytałabym książeczkę Old Macdonald Had a Farm, albo jakąkolwiek inną publikację związaną z farmerskimi klimatami, choćby nawet WHAT THE LADYBIRD HEARD (by Julia Donaldson) albo THE VERY BUSY SPIDER (by Eric Carle)

  Dodatkowo oczywiście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za adres stronki z materiałami,już zrobiłam update posta o jedną grę planszową:)

   Usuń
  2. Nie ma za co, tak się wkręciłam, że trochę tam jeszcze 'nurkowałam' i przy okazji znalazłam też materiały dodatkowe do wspomnianej wcześniej książeczki E.Carle'a THE VERY BUSY SPIDER i kilku innych. Takie akcje są przecież potrzebne ;-)

   Usuń
 3. w warszawskim tk maxxie straszne pustki latem... przynajmniej w "moim" w centrum :( ale pod pewnymi względami to dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń