czwartek, 27 sierpnia 2015

Dr Seuss Alphabet cards

Dzisiejszy post to recenzja mojej ostatniej zdobyczy z TkMaxxa - Alphabet cards by Dr.Seuss. Chyba każdy anglista zna książki dla dzieci Dr. Seuss'a , który sam wykonuje ilustracje do swoich bajek. Jednak mój zakup to coś innego- piękne,kolorowe karty do nauki alfabetu.Kart jest 26, są dwustronne- na jednej stronie mamy literę alfabetu a na drugiej pytanie np. "What begins with letter A?" ,odpowiedź słowną oraz obrazek. Wykonane są ze sztywnej tekturki z połyskiem,powlekane, dzięki czemu nie pozostają ślady po palcach.  

A oto pomysły na zabawy z ich wykorzystaniem:
1. What begins with letter ...? Dzieci muszą znaleźć w klasie rzeczy zaczynające się na dana literkę.

2. Alphabet Hide-and-Seek. Układamy wszystkie karty na dywanie w różnej kolejności,następnie prosimy dzieci by zamknęły oczy i chowamy jedną literę. Po otworzeniu oczu uczniowie musza zgadnąć, jakiej literki brakuje.

3. Budowanie krótkich wyrazów z podanych przez nauczyciela liter.

4. Dzieci zapisują na kartce wyrazy zaczynających się na daną literę,wygrywa uczeń, który wymieni ich najwięcej.

Mam nadzieję,że karty wam się spodobały. Jeśli macie inne pomysły na naukę alfabetu podzielcie się nimi w komentarzu, na pewno wielu nauczycieli z nich skorzysta.

Zachęcam również do polubienia mojego profilu na FB , dzięki czemu będziecie na bieżąco z moimi postami. Dziękuję i pozdrawiam!
Edyta


1 komentarz:

  1. Super karty! Fajnie, ze maja zarówno mała i wielka literę, bo jest to pomocne dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero poznają litery. Jako dodatek super wpasowywałaby sie tu książka Dr. Seuss's ABC!

    OdpowiedzUsuń