niedziela, 13 listopada 2016

Have you got...? - Go fish! game.

Grę "Go fish" poznałam już jakiś czas temu i jeśli jeszcze jej nie znacie to najwyższy czas to zmienić. Jest ona bardzo uniwersalna i można ją dowolnie modyfikować w zależności od materiału, jaki obecnie przerabiacie. Sprawdzi się idealnie w klasach 1-6. Mam również przedszkolaki, które uwielbiają tą grę, nie jest konieczna znajomość literek, wystarczy,że dzieci potrafią nazwać obrazki i są już nauczone. jak zadawać pytania o posiadanie i krótko na nie odpowiadać.

Pomysły na gry przy użyciu kart:

1. Z przodu klasy ustawiamy krzesełko, na którym usiądzie jedno z dzieci i wylosuje kartę. Pozostałe dzieci ustawiają się w kolejce i zadają pytanie "Have you got....?". Pierwsza osoba,która zgadnie zwierzątko lub zabawkę, siada na miejscu poprzedniego. Ja często ustawiam dwa krzesełka i są dwie kolejki dzięki czemu więcej osób ma szansę wylosować karty. Dodatkowo,żeby nie było za trudno ,w jednym rzędzie dzieci zgadują tylko zwierzątka, a w drugim tylko zabawki.

2. Dzieci losują po jednej karcie. Każdy będzie miał swoją parę i zadanie polega na odnalezieniu swojego partnera chodząc po klasie i zadając pytanie "Have you got...?".

3. Gra w grupach-  Dzieci otrzymują po 5 kart, a resztę kart układamy na środku jedna na drugiej. Ustalamy kolejność graczy. Gracz1 zadaje pytanie dowolnej osobie np. Have you got a mouse? Jeśli gracz2 ma to oddaje kartę koledze,a jeśli nie posiada to mówi No,I haven't. Go fish. i gracz1 bierze kartę ze stosika kart na środku. Jeśli ma parę to kładzie te karty przed sobą. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

Karty do gry możecie pobrać tu -> DOWNLOAD . Konieczne jest ich podwójne wydrukowanie.

Mam nadzieję,że moja gra przypadnie wam do gustu, jeśli tak to najlepszym podziękowaniem będzie like na FB. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników !:)Grafika wykorzystana w grze pochodzi ze strony Freepik .

11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję!Całą sobotę nad nimi pracowałam:)

   Usuń
 2. akurat zaczynamy temat zabawek i spróbujemy w to zagrać :) dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Go fish znam, ale w Twoim wydaniu jest przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, już niebawem kolejna odsłona tej gry na moim blogu:)

   Usuń
 4. Pięknie i bardzo starannie zrobione! Bardzo lubię wykorzystywać gry na lekcjach. Dzieciaki się bawią i nawet nie wiedzą, że się uczą. :) Na pewno mi się przyda Twoja wersja Go fish. Ba, podeślę koleżankom, bo takie cuda trzeba podawać dalej.
  Pozdrawiam, M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za przemiły komentarz:) Takie słowa jeszcze bardziej motywują mnie do dalszego działania. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Nie ma za co! A motywację również czerpię z komentarzy osób czytających mojego bloga - to niezwykłe ile siły i energii mogą dać tak proste słowa. :)
   Jeszcze raz pozdrawiam i na pewno jeszcze tutaj wpadnę, M.

   Usuń
 5. Piękne karty. A skąd rewers z pięknym obrazkiem i napisem Go fish?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewers wykonałam sama, tutaj jest link do ściągnięcia
   https://drive.google.com/file/d/0B1PDUEg30SQdWkpmVlNoZGRLUFU/view?usp=sharing :)

   Usuń