czwartek, 2 lipca 2015

Sticky notes - pomysł na zajęcia z karteczkami samoprzylepnymi.

Zaczęły się wakacje, ale pomysły na gry i zabawy pojawiają się co dziennie, w związku z czym nie będę próżnować i mój blog będzie się dalej rozwijał:) Dzisiaj przychodzę do was z kolorowymi karteczkami samoprzylepnymi.Pierwszy pomysł na użycie karteczek na lekcji j.angielskiego to zabawa w puzzle. Potrzebne nam będą flashcards, które zasłonimy karteczkami. Następnie każdą karteczkę numerujemy.Dzięki tej grze nie tylko powtórzymy słownictwo z danej lekcji,ale również liczby i kolory. Drużyny mówią kolor karteczki i cyferkę,którą mamy odsłonić i próbują zgadnąć, co znajduje się na obrazku.Kolejna zabawa nazywa się Stinky Feet (śmierdzące stopy;) Dzieci uwielbiają tą grę, m.in.ze względu na nazwę,która ich bardzo intryguje;)


 Rysujemy na tablicy stopę/stopy, a następnie przyklejamy dookoła kolorowe karteczki. Pod spodem każdej z nich znajdują się punkty,które uczniowie mogą zdobyć. Oprócz normalnych punktów są również punkty ujemne (the game gets a little stinky;), zapewniam,że emocje są od początku do końca zabawy. 
W grę można grać na wiele sposobów:
-quiz-zadajemy pytania i za dobrą odpowiedź dzieci zdobywają tyle punktów,ile wylosują z karteczki.
-flashcards- pokazujemy dzieciom obrazki,jeśli dobrze je nazwą podchodzą do tablicy i losują punkty.
- simon says..-mówimy polecenia ,np.Simon says,touch something blue.,za dobre wykonanie nagroda w postaci karteczki.

Kolejna zabawa to Stick it! Drużyny otrzymują wybrany kolor karteczek i ich zadaniem jest naklejenie ich na wszystkich przedmiotach w klasie,które potrafią nazwać. Gdy uczymy części ciała, to również można wykorzystać karteczki -najpierw napisać na nich części ciała, a następnie przykleić je we właściwym miejscu. Zazwyczaj daję na to uczniom ok.7 minut.
Enjoy!


6 komentarzy:

 1. Zabawa w puzzle jest super! Na pewno wykorzystam:))

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwsze dwie gry super :) dziękuje za inspiracje oby takich więcej przed wrześniem :)
  judyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i na pewno do września znajdziesz tu kilka nowych propozycji na urozmaicenie zajęć:)Pozdrawiam.

   Usuń
 3. puzzle - rewelacja:D Można utrudnić grę dla starszych dzieci numerując karteczki większymi liczbami:D Na pewno skorzystam. Dzięki. Fajny blog. Dzięki tobie mam już swojego "Boba" i wiem że będzie to hit:D Pozdrawiam
  Jagoda

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za miłe słowa:) Cieszę się,że Bob będzie miał swoich braci w różnych częściach Polski ;D

  OdpowiedzUsuń