czwartek, 23 lipca 2015

Clothes - let's do the wash.

W nawiązaniu do poprzedniego posta stworzyłam kolejną kategorię dla wygłodniałych zwierzaków, czyli ubranka. Możecie je ściągnąć tutaj. Przy okazji chciałam się z wami podzielić pomysłem,który znalazłam dzięki Peek-a-Boo English na stronie mimowa.pl (a dokładniej skorzystałam z pralki,którą możecie ściągnąć tu). 
"Ooh, let's do the wash!

It makes your clothes so clean
Let's do the wash!
Just put 'em in the washing machine
I love to hear that soap and water slosh!
So, come on, baby, let's do the wash!" ;)Oto moje sugestie na wirującą pralkową zabawę;)

1. praca w parach- po otrzymaniu swojej pralki i wyciętych kartoników z ubrankami dzieci odgradzają się od towarzysza zabawy np.książką. Następnie jeden uczeń mówi nazwy ubranek i wkłada je do swojej pralki,w kolejności jedno na drugim. Drugi uczeń słucha i układa ubranka zgodnie z kolejnością jaką usłyszał od kolegi/koleżanki.Na końcu dzieci sprawdzają swoje pralki,czy ubranka są w kolejności mówienia,jeśli tak jest oboje uczniów otrzymuje punkt. Później następuje zmiana ról. 

2.Gra w Piotrusia- każde z dzieci ma swój zestaw kart- obrazki i słówka. Z jednego zestawu zabieramy jedną kartę i zaczynamy grę. Dzieci pytają: 
A:Can I have....shoes, please?
B:Here you are.(jeśli drugi gracz ma obrazek butów lub nazwę shoes) lub No,sorry (jeśli takowych nie posiada). 
Przegrywa ta osoba, która zostanie z kartą bez pary.

3.Gra w memory (opis w poprzednich postach).

4. Praca z całą grupą- nauczyciel układa na dywanie obrazki z ubrankami i mówi: Let's do the wash. My skirt is dirty. Alicja, please put it into the washing mashine. Jeśli dziewczynka włoży odpowiednie ubranko do pralki to nauczyciel udaje, że włącza pralkę , a uczniowie udają jej dźwięk  (przy tym jest najwięcej śmiechu;) i po ok 5 sek. nauczyciel wyjmuje spódnicę i mówi : Now it's clean. Fantastic! 

Jeśli chcecie powtórzyć z dziećmi nie tylko ubrania,ale również kolory to zachęcam do odwiedzenia bloga Peek-a-BooEnglish, Dorota wykorzystała pralkę i kolorowe koszulki do super zabaw,zresztą przeczytajcie sami link.
3 komentarze:

  1. Ja używam podobnej zabawy, też mamy ubrania i pralkę i mówimy tak , chodząc w kółku: A dress, a dress in the washing machine, wash 3x ( tu wykonujemy gest prania na tarce:)) i to dziecko, które ma dress musi włożyć do pralki, now, it's clean! To chyba z książki Hello1.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł! Dziękuję,że się nim podzieliłaś, na pewno wykorzystam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo podoba mi się ten pomysł, na pewno skorzystam:)

    OdpowiedzUsuń