piątek, 24 lipca 2015

Flagi państw- Where are you from?

Witajcie! Chciałam się z wami podzielić pomysłami na lekcje o państwach i flagach. Na początek flashcards, które udało mi się stworzyć dzięki tutorialowi Marysi z Head Full of Ideas (dziękuję kochana:) 

Flashcards możecie ściągnąć TU. A teraz czas na zabawę. 1. Gra Go Fish-potrzebne będą dwa zestawy kart, które możecie znaleźć TUTAJ (na tej stronie znajdziecie również szczegółowy opis tej gry). Gra sprawdzi się idealnie  w parach lub w grupie do 5 osób. Jeśli mamy dwóch graczy to każdy otrzymuje po 7 kart, jeśli graczy jest więcej to po 5 kart, a resztę kart układamy na środku jedna na drugiej. Gracz1 zadaje pytanie osobie siedzącej po lewej stronie- Do you have France? Jeśli gracz2 ma to oddaje kartę koledze,a jeśli nie posiada to mówi Go fish. i gracz1 bierze kartę ze stosika kart na środku. Jeśli ma parę to kładzie te karty przed sobą. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart. 


2.Memory Game.3. Snap- gra rozwijająca pamięć, koncentrację i refleks. Potasuj karty i rozdaj wszystkim graczom. Każdy z graczy trzyma swoje karty na stosiku przed sobą, obrazkami do dołu. Pierwszy gracz bierze kartę z góry swojego stosiku i kładzie obrazkiem do góry na środku. Kolejny gracz bierze pierwszą z góry kartę ze swojego stosiku i kładzie obok środkowej karty. Jeśli odkryta karta jest identyczna jak ta, która leży na środku stołu,wtedy pierwszy gracz, który zawoła "Snap" zbiera wszystkie leżące na stole karty i kładzie je na spodzie swojego stosiku kart. Kolejność graczy jest zgodna z ruchem wskazówek zegara. Wygrywa szczęściarz, który zdobędzie wszystkie karty.


Enjoy my friends!
4 komentarze:

 1. Dziękuję ślicznie za materiały - laminarka w ruch :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego właśnie szukałam. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się,że mogłam pomóc:) Pozdrawiam.

   Usuń