poniedziałek, 7 grudnia 2015

Toys and Christmas fun!

Uwielbiam grudzień i lekcje świąteczno-zimowe. Na zajęciach mam obecnie temat zabawek, czyli idealny wstęp do dyskusji o prezentach świątecznych. Na początek proponuję zabawę w sklep, a do płacenia możecie użyć christmas dollars , które znalazłam na stronie www.itsybitsyfun.com.Dolary do ściągnięcia znajdziecie TU . Kolejną zabawą , która pozwoli na powtórzenie słownictwa związanego z zabawkami i postaciami świątecznymi jest Hide and Seek.  Święty Mikołaj, renifer, piernikowy ludzik, pingwin, elf i bałwanek schowali zabawki a zadaniem dzieci jest ich odnalezienie. Dialog powinien wyglądać następująco:
A:Have you got a doll, Reindeer?
B: No,I haven't. /Yes,I have.
Zabawa sprawdzi się idealnie w parach. Dzieci chowają jedną zabawkę i wygrywa ta osoba, która jak najszybciej odgadnie, który bohater ją ukrywa ( Santa, Penguin, Reindeer, Snowman, Elf, Santa, Gingerbread Man).
Możecie również zagrać w Bingo na zasadach gry Kółko i Krzyżyk (  kto pierwszy ma linie w pionie,poziomie lub ukosie jest zwycięzcą) . Przygotowałam zestaw 13 różnych kart,więc emocje są gwarantowane! Poniżej znajdziecie przykładowe plansze.Materiały do ściągnięcia znajdziecie tutaj-> BINGO GAME .


6 komentarzy:

 1. Fajnie wymyśliłaś z tym kupowaniem zabawek, bo dzieci uwielbiają bawić sie pieniędzmi - mogą przy okazji swiat poćwiczyć wyrażenia związane z kupowaniem. Pomysł Hide and Seek tez ekscytujący i na pewno zaangażuje dzieciaki. Super!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie już po zabawkach ;) a superowe te pieniądze - już widzę zabawę w sklep, ale już w tym roku się z nią nie wyrobię... :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na połączenie dwóch tematów! dzięki

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle świetne pomysły! Korzystałam z Twojej gry na zajęciach z pierwszakami i były zachwycone,dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszą metodę jest uczenie poprzez zabawę, wiem na własnym przykładzie gdyż miałam sporo do czynienia z dziećmi w http://www.berlitz.pl/gdansk niestety wielu nauczycieli wymaga od dzieci zbyt wiele i później nie chcą się uczyć języków.

   Usuń
 5. Dobrze, że chwilowo nie uczę maluchów, bo bym zbankrutowała na tuszu przez te Twoje bingo ;)

  OdpowiedzUsuń