czwartek, 1 października 2015

Pets carrier, czyli pomysł na lekcje o zwierzętach domowych.

Witajcie po przerwie! Ostatnio trochę zaniedbałam mojego bloga,ale już powoli sytuacja z dokumentacją szkolną została opanowana. Pomysł na dzisiejszy wpis narodził się dzięki moim uczniom, a raczej ich reakcji na materiały dodatkowe do podręcznika Tiger 2. W rozdziale drugim "Pets" jest szablon z kojcem i zwierzątkami do wycięcia. Jedna z dziewczynek przyszła do mnie, pokazała mi ten szablon i powiedziała: "Ale super! Już  się nie mogę  doczekać rozdziału drugiego o zwierzątkach domowych!" :) Postanowiłam stworzyć coś podobnego, co będę mogła wykorzystać z innymi dziećmi, które nie mają przyjemności pracować z tym podręcznikiem. Transporter dla zwierząt znalazłam TUTAJ , ale jest on dosyć mały,więc wielkość jak na zdjęciach poniżej możecie ściągnąć TU .Na górze transportera wycięłam otwór, w który wsuwam obrazki. Zadaniem dzieci jest zadawanie pytań,np.
-Have you got a snake?
-No,I haven't.

-Have you got a cat?
Yes,I have.

Zwierzątek domowych jest 13,więc całkiem spora kolekcja :)

Bonusem jest gra bingo z 15 różnymi planszami do ściągnięcia TU
Jeśli podoba się wam mój blog zachęcam do polubienia mojego FanPage'a na FB. Z góry ślicznie dziękuję :)

5 komentarzy:

  1. Czy ten transporter dla zwierząt ściągnełaś z tej strony co podałaś? wydrukowałam go, ale wydaje mi sie, że Twój jest wiekszy.. po sklejeniu wyszłaby malutka kosta :( wiec przy 20os grupie to chyba nie jest dobry pomysł w moim przypadku :( ale pomysł świetny! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ewelinko,wersja oryginalna jest rzeczywiście o połowę mniejsza,ja swoją przerobiłam w Wordzie, dodałam już linka do ściągnięcia większej wersji (dokładnie takiej, jaką ja mam). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. ale super pomysł!!! a czy można skądś ściągnąć flashcards?

    OdpowiedzUsuń