Pierwszy artykuł to gotowy scenariusz o rodzince piernikowych ludzików do wykorzystania w grupach dzieci w wieku 4–6 lat. Pomoże on utrwalić słownictwo związane z tematem rodziny, a przy okazji poznacie wiele pomysłów na gry i zabawy- radość dzieci na zajęciach gwarantowana.
W kolejnym artykule "Christmas with the Red Nosed Family" znajdziecie scenariusz dla klas 1-3. Najbardziej znany renifer Rudolf pojawi się w towarzystwie swojej rodziny- taty, mamy, brata, siostry, babci i dziadka. Oprócz wyrazów związanych z członkami rodziny utrwalimy również nazwy ubrań oraz świąteczne słówka.
„Rodzina-pomoce, które zrobisz nie wydając złotówki” to propozycje materiałów dydaktycznych związanych z rodziną, które można wyczarować przy użyciu darmowych surowców, np. rolkowe pacynki wykonane z papieru toaletowego.
"Jesień w kraju Nessie - świętujemy dzień patrona Szkocji" to inspiracje na zajęcia kulturowe. W artykule znajdziecie pomysł na trójwymiarową pracę plastyczną- Nessie in the lake, projekt modowy- stworzenie wzoru kratki na szkockiej spódnicze oraz projekt – kolorowe dudy. Świetne pomysły, na pewno wykorzystam wkrótce
"Santa where are you?" to historyjka, którą znajdziecie w dziale Storytelling is fun . Jest tutaj również mnóstwo pomysłów na gry i zabawy, które idealnie ją uzupełniają.
"The best Christmas ever" to kolejny świetny scenariusz przedstawienia oraz propozycje zabaw i piosenek o tematyce świąteczno-zimowej. Scenariusz zawiera 20 kwestii mówionych oraz 4 piosenki.
"Christmas traditions" to pomysły na aktywizujące zabawy związane z anglojęzycznymi tradycjami bożonarodzeniowymi.
"Family in a cloud" to pomysł na wykorzystanie technologii na zajęciach języka angielskiego, dzięki któremu dzieci powtórzą słownictwo związane z rodziną. Znajdziemy tutaj gotowy scenariusz zajęć dla klas II-III .
Na samym końcu czasopisma znajdziecie rozkład materiału na grudzień i styczeń, który doskonale sprawdzi się w grupach przedszkolnych. Można go również dostosować do indywidualnych potrzeb nauczycieli oraz poszczególnych grup wiekowych.
A co wy sądzicie o najnowszym wydaniu czasopisma Get Creative? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzu.
See you soon!
Pierwszy raz czytam o tym czasopiśmie,ale już się zakochałam:) Dzięki za szczegółową recenzję.
OdpowiedzUsuńBrzmi interesująco, zawsze staram się zwracać uwagę na kreatywne czasopisma dla dzieci, ale o tym nie miałem pojęcia. Uzupełniam braki i biorę się za poszukiwanie :)
OdpowiedzUsuńCiekawe wydanie czasopisma. Kiedy wychodzi kolejne?
OdpowiedzUsuńKolejne wydanie jest już dostępne. Więcej informacji znajduje się na stronie http://getcreative.edu.pl/numer/biezacy
UsuńPrzyznam szczerze, że wcześniej nie widziałam tego czasopisma. Ciekawe czy można zamówić z internetu.
OdpowiedzUsuńMi się ten numer listopadowy bardzo podoba.
OdpowiedzUsuńPraca z dziećmi wymaga nie tylko cierpliwości, ale też nieskończonych pokładów kreatywności. Super, że Get creative w tym pomaga. W końcu nie wszystko trzeba wymyślać samodzielnie, dobrze wspomóc się pomysłami innych :)
OdpowiedzUsuń